Neděle, 5 února, 2023
- Reklama -aktualne
HomeRady a NávodyJak ušetřit na každodenní dopravě?

Jak ušetřit na každodenní dopravě?

-

V dnešní době každý někam spěchá, a tudíž si vybírá prostředek, který ho odveze nebo přepraví co nejrychleji. Problém je v tom, že mnoho dalších lidí má stejný nápad jako vy, a tak všichni skončí v dopravní zácpě. Nejde se tomu nějak vyhnout?

Běžte do práce pěšky

Samozřejmě, jde se tomu vyhnout. A hned první způsob by napadl asi každého. Máme přece nohy, tak se můžeme do práce dostat pěšky. Pokud vám ale cesta do práce trvá půl hodiny autem, tak chůze nebude ideální způsob.

Pokud to ale nemáte tak daleko nebo jezdíte hromadnou dopravou, tak můžete jít třeba i jenom část cesty. Nejenže budete šetřit životní prostředí, ale také uděláte něco pro své zdraví. Navíc, pokud máte sedavé zaměstnání, tak se trochu protáhnete a vyčistíte si hlavu.

Využijte kolo

Dalším způsobem, jak se levněji dostat do práce, je kolo. Kolo má skoro každý a skoro každý na něm umí jezdit, proto by neměl být problém na něj ráno nasednout a projet se. Opět to neplatí v případě, že pracujete hodně daleko, ale na kole se to i tak dá zvládnout. Kolo má ale oproti chůzi tu nevýhodu, že záleží i na počasí. Jet do práce v prudkém lijáku, se nikomu nechce, a navíc do práce by přijel jako zmoklá slepice.

Pokud nejste tak vášnivý sportovec, ale přeci byste chtěli něco udělat pro své zdraví, tak můžete uvažovat o pořízení elektrokola. To je v současné době velmi oblíbený dopravní prostředek nejen mezi staršími lidmi.

Elektrokolo se hodí pro každého, kdo chce rekreačně sportovat. Tato kola se skvěle hodí do hor nebo když vás čekají veliké kopce. Ale to neznamená, že je nemůžete používat i  ve městě. Tam se hodí i pro lidi, kteří jedou do práce a nechtějí se zpotit nebo zadýchat.

Vyzkoušejte elektrickou koloběžku

V poslední době je obrovskou senzací elektrická koloběžka. Pokud nevíte, co si pod tím představit, tak jde o koloběžku, která funguje jako skútr. Prostě se na začátku jenom trochu odrazíte a poté neděláte nic jiného, než přidáváte plyn anebo brzdíte. Toto je ideální a efektivní způsob na přepravu po městě, protože se s ní propletete skoro všude a nezabírá moc místa.

Spolehněte se na MHD

Existují samozřejmě ještě další způsoby dopravy, jako je například hromadná doprava. Ano, není to pro všechny a někoho může štvát, že se musí mačkat v malém prostoru s mnoha dalšími lidmi, ale má to také něco do sebe. Když si koupíte tzv. lítačku, tak můžete celý rok jezdit, jak často chcete a vyjde vás to mnohem levněji, než kdybyste si kupovali jednotlivé jízdenky.

Pokud se vám některý z těchto způsobů zalíbil a přemýšlíte o zakoupení kola nebo koloběžky, tak je tu pro vás rychlá půjčka.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek